2 Şubat 2010 Salı

Hall of Shame Ep11

Yukarıdaki fotoğraf aşağıdaki hikaye ile her ne kadar örtüşmese de, bu hikayenin başlangıç noktasını Fenerbahçenin 1978 yılındaki şampiyonluğu ile iliştirmek pek tabii mümkün.

Çünkü Engin Verel o yılki şampiyonluk sonrası soluğu Almanya'da almış, burada oynadıktan sonra yanılmıyorsam Belçika'da bir-iki sene oynayıp ardından Lille formasını giymiştir.

Hikaye bu ya; Verel, Fransa kupası eleminasyon maçlarında Nantes ile oynanan maç sonrası soğuk su havuzunda dinlenirken soyunma odasına Fransa Başbakanı Pierre Mauroy girer. Orada tam olarak ne gerçekleşmiştir, Verel tarafından da aksedilmediği için bilinmez belki ama, bu konuda tek bildiğimiz şey Engin Verel'in anadan üryan Fransa başbakanı ile el sıkıştığı. Kadraj içerisindekiler ayrı , Fransa başbakanının anadan üryan bir futbolcu ile el sıkışma derdi ayrı bir konu.

Halihazırda bir de Ahmet Çakar'ın Bordeaux-Milan maçı sonrası soyunma odasında dönemin Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterand ile yaşadıkları ayrı bir muammadır. Zira Çakar olayı iki farklı yerde dört farklı versiyonda anlattığı için fazlasıyla itimat edemediğimden dolayı burada aksedip kimseyi mağdur durumda bırakmayayım.

Kültürlü dediğimiz Fransızların soyunma odası kültürü yokmuş gibi bir genelleme ile konuyu kapatalım. Gerisini Verel'in adonislerini hafızasından silmeye çalışan Pierre Mauroy düşünsün.

2 yorum:

Lele dedi ki...

Ahmet Çakar'ın havaalanındaki uyuşturucu kontrolü hadisesi de epeyce komiktir.

ArenaFutbol dedi ki...

EN IYI BLOG YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

ArenaFutbol ekibi olarak genç yazarlar ve bunlara olanak sağlayan Futbol bloglarına çok önem veriyoruz. Farklı fikirler, değinilmemiş noktalar bu bloglar sayesinde ortaya çıkıyor. Bazen komik bir resim, bazen bir maç analizi, bazende bir transfer haberi bizi gazetelerden alıkoyup blog okumaya yöneltiyor.
Bizde bu çok değerli blogların arasından en değerlileri, en özgünlerini ve en iyilerini bulmak ve yaymak istiyoruz. Bu uğurda "EN İYİ FUTBOL BLOGU" yarışmasını düzenliyoruz.

Yarışmanın kayıtları başlamıştır. Aşağıdaki başvuru formunu doldurun ve aday olmaya hak kazanın

http://forum.arenafutbol.org/blog-dunyas-f149/en-yi-blog-yarmas-bavurular-t13226.htm